Celebrul naturalist și autor de documentare din lumea animală, Sir David Attenborough, a fost desemnat să reprezinte oamenii care doresc o lume fără poluare la summitul mondial pentru climat COP 26, care va avea loc în luna noiembrie la Glasgow, în Scoția.
Naturalistul britanic David Attenborough şi-a exprimat vineri încrederea că 2021 va marca "o schimbare pozitivă" în criza climatică, întrucât nevoia adoptării de măsuri "nu a fost niciodată mai urgentă", relatează EFE.