cumpărărturi
Avem suficientă marfă. Este mesajul retailerilor pentru romanii care se înghesuie zilele acestea la cumpărături. Magazinele rămân deschise. Dar e bine să evitam aglomerația și să ieșim la cumpărături doar dacă avem nevoie.
Românii preferă să consume berea acasă
84% din vânzările de bere din România se înregistrează în magazine şi doar 16% în baruri şi restaurante.

