TINEREȚE LA PENSIE | Vasile Șerban, campion la culturism la 72 de ani, a câștigat mai multe concursuri
România îmbătrânește cu fiecare zi! Peste 5 milioane de români învață că există viață și la pensie, iar acest lucru ne poate ajuta pe toți. Seniorii României sunt cei care, cu toate greutățile, au construit țara în care trăim. Trebuie să învățăm să îi apreciem, iar ei merită să înțeleagă că ieșirea la pensie este un nou început. Există tinerețe la pensie. La vârsta la care bunicii își plimbă nepoții în parc și se relaxează la o partidă de șah, un pensionar din Năvodari face culturism. Și este atât de bun, încât a câștigat mai multe concursuri. Are 72 de ani și le dă lecții tinerilor cu care împarte sala. A început să practice acest sport la 40 de ani, însă abia după ce a ieșit la pensie a alocat timpul liber antrenamentului intensiv. O campanie a Știrilor TVR.
22 November 2022, 20:59