Începe judecata pe fond în dosarul crimei de la Mangalia

Primul termen de judecată pe fond în dosarul în care o tânără a fost trimisă în judecată pentru omor după ce şi-a ucis prietena, cadavrul acesteia fiind găsit sub o bancă într-un parc din Mangalia, are loc, marţi, la Tribunalul Constanţa.

Tânăra care și-a omorât prietena la Mangalia și i-a ascuns trupul într-o valiză pe care a abandonat-o într-un parc avea discernământ

Loredana, tânăra care și-a omorât prietena la Mangalia, în această vară, avea discenământ când a comis fapta. Este concluzia specialiștilor în urma expertizei la care a fost supusă. Cele două fete, prietene din copilărie, s-au certat din cauză că Alina, tânăra ucisă, n-ar mai fi vrut să ascundă o relație a Loredanei. Familia victimei vrea acum schimbarea încadrării faptei, din omor în omor calificat și solicită daune morale de 200 de mii de euro. Atenție, urmează detalii care vă pot afecta emoțional!

Noi detalii în cazul crimei de la Mangalia. Presupusa criminală și-a lăsat prietena în agonie peste 30 de minute. Tânăra riscă închisoarea pe viaţă

Tânăra de 18 ani care şi-a ucis prietena într-o cameră de hotel de la mare şi-a recunoscut în totalitate faptele şi a dat detalii care dovedesc o violenţă ieşită din comun. Loredana le-a spus poliţiştilor că i-a provocat moartea Alinei într-un moment de furie, după care a lăsat-o în agonie peste 30 de minute. Loredana le-a povestit poliţiştilor că iniţial a vrut să plece cu trupul prietenei sale la Vaslui, dar şoferul de taxi nu a vrut să o ducă.

Fata de 18 ani, acuzată că şi-a ucis prietena în Mangalia, arestată preventiv pentru 30 de zile

Tânăra de 18 ani, principala suspectă în cazul crimei din Mangalia, a fost arestată pentru 30 de zile. La primele audieri, în fața polițiștilor a recunoscut că și-a omorât prietena și colega de cameră. Anchetatorii au aflat date noi despre ce s-a întâmplat. Inclusiv faptul că în timp ce căra valiza în care se afla cadavrul, suspecta a interacționat cu doi bărbați. A spus că în valiză are cărţi.

Fata găsită moartă într-un parc din Mangalia ar fi fost ucisă de colega de cameră

Crimă teribilă în Mangalia. O tânără desfigurată a fost lăsată fără suflare într-un parc, sub o bancă. Până şi anchetatorii au rămas uimiţi de sadismul de care a dat dovadă ucigaşul. În doar câteva ore de anchetă, poliţiştii au aflat că victima este din Vaslui şi are 18 ani. Potrivit unor surse judiciare, principala persoană suspectă în acest caz este colega de cameră a tinerei.

Ultima Oră

Cele mai citite