Rezervele de gaz ale României sunt în scădere. Ministrul Energiei dă asigurări că putem trece cu bine iarna
Depozitele de gaz ale României s-au golit accelerat in ultima perioadă, dar nu sunt probleme cu aprovizionarea. În exclusivitate pentru TVR, ministrul Energiei spune că a trimis corpul de control să verifice dacă se respectă programul de extracție din rezervele țării. Experții în energie susțin că anul acesta am vândut cantități importante de gaz Republicii Moldova, iar românii au consumat mai mult decât până acum.
9 February 2025, 19:55 (actualizat 9 February 2025, 19:56)