Opt angajaţi şi zece pacienţi de la Spitalul Municipal Paşcani au fost confirmaţi cu COVID-19. Reprezentanţii Direcţiei de Sănătate Publică Iaşi au început două anchete epidemiologice pentru a stabili contacții direcți, izolarea la domiciliu a acestora şi testarea pentru COVID-19.
22 April 2020, 17:45
Ultima Oră
22 June 2026, 17:04 (actualizat 22 June 2026, 17:08)