Medicul lui Donald Trump, Sean Conley: Președintele se simte foarte bine în această dimineață. Nu este pe oxigen
Echipa medicală a președintelor Statelor Unite a declarat că acesta se simte foarte bine și va continua tratamentul cu Remdesivir timp de cinci zile. Trump este monitorizat permanent și va rămâne internat, au mai declarat medicii. Nivelul său de saturație în oxigen este de 96%, a mai informat medicul Conley în cursul unei conferințe de presă organizate la Spitalul militar Walter Reed din apropiere de Washington, unde Donald Trump a fost internat vineri.
3 October 2020, 18:40