Revoltă în fața spitalului din Râmnicu Vâlcea, după ce un copil diagnosticat cu laringită a intrat în comă. Rudele și zeci de locuitori îi acuză pe medici de malpraxis
Protest în fața spitalului din Râmnicu Vâlcea, după ce un copil de numai un an, diagnosticat cu laringită, a intrat în moarte cerebrală. Asta în ciuda asigurărilor medicilor, care le-au spus inițial părinților că nu e nimic grav. Băiatul a fost dus până la urmă la un spital din București, dar medicii sunt rezervați în privința șanselor lui de a-și reveni. La protest au participat și bunicii copilului. Familia cere anchetă și îi acuză pe doctorii din Râmnicu Vâlcea de malpraxis.
12 January 2019, 18:01