Nu vă lăsați copiii nesupravegheați în mașină! Riscați să vi se întâmple ceea ce a pățit și un bărbat din Dâmbovița. Acesta și-a lăsat băiețelul de 4 ani în mașină, singur, dar și cheile în contact. Copilul a început să plângă. Mai mulți oameni l-au auzit și au încercat să îl ajute.
Cinci fetiţe din localitatea Ghergani, județul Dâmboviţa, care au înghiţit accidental un medicament prescris pentru stări de anxietate au fost aduse la Spitalul Grigore Alexandrescu din Capitală. Copilele primesc îngrijiri medicale în secţia Toxicologie.
Tragedie într-o familie dintr-o localitate vasluiană. Doi copii de doi şi trei ani lăsaţi nesupravegheaţi au fost răniţi grav, după ce în camera în care se aflau a izbucnit un incendiu.