Copii intoxicaţi cu monoxid de carbon
Cei şapte copii care au fost intoxicaţi, sâmbătă, în casă, cu monoxid de carbon emanat de un generator pe benzină, vor fi luaţi de lângă mama lor şi duşi într-un centru de plasament. Decizia a fost luată de Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Sibiu, care consideră că, astfel, copiii vor fi în siguranță.

