Au apărut primele concluzii în cazul copiilor de la o grădiniță privată din sectorul 2 din Capitală care au făcut toxiinfecție alimentară și au ajuns la spital. Copiii au mâncat ieri la prânz preparate de la un restaurant din apropierea unității de învățământ cu care are contract grădinița.
Cinci copii de la o grădiniţă din Timişoara au fost transportaţi cu ambulanţele la spital, vineri, după ce au acuzat stare de rău, arată o informare de presă transmisă de şef Inspectoratului Şcolar Judeţean (IŞJ) Timiş, Aura Danielescu.
22 November 2024, 18:50 (actualizat 22 November 2024, 21:03)
Mama și cei șapte copii ai săi intoxicați după ce s-au spălat cu soluție de uz veterinar pentru curățarea lânii de oaie se simt mai bine, dar sunt în continuare internați în spital. Femeia, dintr-o localitate din Satu Mare, ar fi vrut să scape familia de paraziţi.
Caz șocant în județul Satu Mare. O mamă şi cei şapte copii ai săi au ajuns, vineri după-amiază, la Unitatea de Primiri Urgenţe din cadrul Spitalul Judeţean, după ce s-au intoxicat cu o substanță de uz veterinar.
5 January 2024, 18:15 (actualizat 5 January 2024, 20:33)