copaci plantati
Peste 500 de copaci au fost plantați, sâmbătă, la marginea unui circulat drum din județul Arad. Campania are loc la inițiativa unui service auto, care vrea astfel să ajute la îmbunătățirea echilibrului dintre poluarea de la mașinile care ajung în service și protejarea naturii. Peste 100 de voluntari au dat o mână de ajutor campaniei prin care organizatorii doresc să reducă poluarea. La final, voluntarii au avut parte de o surpriză.
Sute de voluntari vor planta timp de trei zile puieți de gorun în Bistrița Năsăud
Primăvara este anotimpul cel mai potrivit pentru împăduriri. Și chiar dacă suntem în pandemie, sute de voluntari au aşteptat momentul. În Bistrița Năsăud au organizat trei zile în care vor planta puieţi de gorun.
"Plantăm fapte bune în România". Peste o mie de voluntari au plantat stejari și cireși în Bihor
A fost cea mai mare campanie de reîmpădurire din judeţul Bihor. Numărul participanților a depășit așteptările organizatorilor. Pe o suprafață de 3 hectare și jumătate, voluntarii au plantat, în doar câteva ore, 18 mii de puieți de stejar şi cireș. Acţiunea face parte din proiectul naţional "Plantăm fapte bune în România".

