Ministerul Apărării al Republicii Belarus a anunţat luni că ţara sa reia activităţile de verificare în temeiul tratatelor internaţionale existente de control asupra armelor, după o pauză de doi ani din cauza pandemiei de coronavirus, informează Reuters.