Medicină

Medicii din cadrul ambulatoriilor au protestat în fața Guvernului, nemulțumiți de plata promisă în contractul-cadru

Medicii care lucrează în ambulatoriu au ieşit în stradă, nemulţumiţi de fondurile promise prin viitorul contract-cadru. Ei se plâng că plățile decontate de Casa de Asigurări sunt insuficiente și astfel se îndreaptă spre faliment. În plus, amenință că vor rezilia contractele cu statul, iar asta înseamnă că pacienţii vor trebui să plătească fiecare consultaţie. CNAS a anunțat însă că menține de la 1 iulie tarifele din noul contract cadru.

Ultima Oră

Cele mai citite