"Mi-au făcut dializă. Dacă nu făceau, muream". O femeie s-a intoxicat cu mercur, după ce a folosit o cremă de albire
Caz șocant în Bistrița-Năsăud, unde o femeie a fost la un pas de moarte, după ce a folosit o cremă de albire a pielii, pe baza unui derivat din mercur, care, în doze mari, poate acționa ca o otravă. Urmează informaţii cu impact emoţional!
13 November 2025, 20:16 (actualizat 13 November 2025, 22:13)