consilieri de probaţiune
Angajaţi ai Ministerului Justiţiei, mai exact, consilierii care se ocupă de deţinuţii eliberaţi condiţionat, au ieşit în stradă pentru a cere salarii mai mari. Ei au reclamat şi condiţiile de lucru, de la sedii cu risc seismic, la lipsa jandarmilor care să îi păzească atunci când au de-a face cu deţinuţi agresivi.

