Consilierul local care s-a fotografiat cu două arme de asalt s-a ales cu dosar penal
Scandal într-o comuna din Dâmbovița. Un fost polițist, ajuns între timp consilier local PNL, s-a ales cu dosar penal. Totul a pornit de la o fotografie postată pe Internet, în care bărbatul ținea în mâini două arme de asalt. Poza era însoțită de un mesaj îndreptat împotriva adversarilor politici. Deși a susținut că a făcut o glumă, bărbatul riscă să ajungă la închisoare.
10 April 2019, 12:16