Cu sau fără zăpadă, de Revelion, mulţi români se vor putea bucura de petreceri în aer liber. În marile oraşe vor fi concerte unde artiştii vor cânta live pentru spectatori. În Bucureşti este al treilea an consecutiv când Primăria nu va organiza nicio petrecere de Revelion în stradă. În schimb locuitorii Sectorului 3 vor avea propriul foc de artificii şi un spectacol pe cinste.