Angajații de la Primăria Roznov, din județul Neamț, au acceptat o lună de concediu fără plată, pentru a nu fi concediați. Bugetul local nu mai poate acoperi toate cheltuielile. Economiile făcute în urma concediilor fără plată vor fi folosite și pentru a continua investițiile prezente.