Corina Crețu, în vizită la București: "S-au pierdut între 1,8 și 2 miliarde de euro într-un domeniu cel mai sensibil pentru România - acela al infrastructurii de transport"

Comisarul european pentru Politică regională trage un nou semnal de alarmă: în România, infrastructura de transport și cea din domeniul sănătății au probleme ce pot fi rezolvate cu fonduri europene. Însă, este nevoie de o decizie fermă a guvernului. Aflată în vizita în București, Corina Crețu a atras atenția că țara noastră a pierdut deja aproape 2 miliarde de euro din exercițiul financiar trecut, bani care ar fi putut îmbunătăți infrastructura. Luni la prânz, comisarul european discută cu premierul Viorica Dăncilă despre toate aceste probleme.

Ultima Oră

Cele mai citite