Fostul ministru al Mediului Costel Alexe s-a prezentat joi la DNA, unde a aflat că este urmărit penal de procurorii Direcţiei Anticorupţie, fiind acuzat de luare de mită şi instigare la delapidare.
Fostul ministru al Mediului, liberalul Costel Alexe, urmează să fie chemat la DNA pentru a lua act de acuzaţiile de luare de mită şi instigare la delapidare.