Din cauza vremii, ciupercile de pădure pot suferii mutații. La Bistrița, 13 persoane intoxicate au ajuns la spital

Doi bărbați din Bistrița-Năsăud sunt în stare gravă la spital după ce au consumat ciuperci otravitoare culese chiar de ei. Numărul cazurilor de persoane intoxicate este însă mult mai mare: 13 numai în acest județ, în ultima lună. Specialiștii avertizează că ciupercile pot suferi mutații din cauza unor factori precum poluarea și vremea capricioasă și astfel devin otrăvitoare.

Ultima Oră

Cele mai citite