Străzile Bucureștiului sunt pline de gropi, un adevărat pericol pentru șoferi și pietoni

Străzile Capitalei s-au umplut de gropi, după episodul de ninsoare şi ger de luna trecută. Un adevărat pericol atât pentru șoferi, cât și pentru pietoni. De vină ar fi calitatea slabă a asfaltului, dar și a reparațiilor, spun specialiștii. Administratia Străzilor dă vina pe condițiile meteo, dar și pe soluțiile împrăștiate de firmele de salubritate.

Încep lucrările de modernizare a peste 37 km, între Câmpulung Muscel și Fundata. Investiția, peste 426 de miloane de lei

Reîncepe modernizarea DN 73, dintre Piteşti şi Braşov. Începute cu 10 ani în urmă, lucrările s-au oprit după ce în 2020 constructorul a reziliat contractul. Acum a venit rândul tronsonului din Argeş să fie reabilitat. Fiecare lot are un alt constructor, iar termenul de finalizare este de un an şi jumătate pentru fiecare.

Ultima Oră

Cele mai citite