Aparat performant la spitalul "Marie Curie". Un encefalograf de ultimă generație a fost donat de o organizație neguvernamentală. Aparatul, conectat la o rețea de telemedicină la nivel național

Copiii cu afecțiuni neurologice vor putea fi diagnosticați și monitorizați mai ușor la spitalul "Marie Curie" din Capitală. Secția de terapie intensivă a fost dotată cu un aparat encefalograf de ultimă generație, donat de o asociație non-guvernamentală. Mai mult, acest aparat va fi conectat la o rețea de telemedicină la nivel național. Asta înseamnă că și alți medici din țară pot avea acces la investigațiile unui pacient, pentru a doua opinie medicală.

Ultima Oră

Cele mai citite