Creşterea veniturilor, afectată de inflaţie. Cei mai mulți bani se duc pe alimente, taxe și facturi
Veniturile românilor au crescut în medie cu aproape 20 la sută în al doilea trimestru al anului, față de aceeași perioadă din 2023. Vestea proastă este că și cheltuielile au crescut. Cei mai mulți bani se duc pe alimente, taxe și facturi, iar educația este ultima pe listă, arată datele Institutului Național de Statistică.
7 October 2024, 19:18 (actualizat 8 October 2024, 00:12)