Campania anti-cezariană, contestată de medici. Ce spune fundația care a afișat mesajele

Vin valuri de reacții din sistemul medical după ce Bucureștiul a fost împânzit cu panouri care afișează informații anti-cezariană nu doar controversate, ci considerate chiar eronate sau false, de specialiști. Colegiul Medicilor anunță că acest tip de campanii pot reprezenta un pericol pentru populație și cere ca aceste mesaje să fie asumate. Fundația care ar fi lansat aceasta campanie a anunțat că va transmite un punct de vedere, dar până acum nu am primit nimic.

Ultima Oră

Cele mai citite