Centrul Generaţii
Două noi biblioteci au fost amenajate pentru copiii Centrului "Generaţii", pentru ca ei să poată citi în vacanţă. Sute de părinţi şi copii au donat cărţi, iar campania "Dăruieşte o lume de basm" va continua în mai multe oraşe, în contextul în care multe biblioteci publice şi-au închis porţile în ultimii ani.
Pentru binele copiilor. UNICEF și Majestatea Sa Margareta vor lucra împreună
40% dintre copiii din România trăiesc în sărăcie sau sunt privați de educație. Casa regală întinde o mână de ajutor. Programul Fundaţiei Principesa Margareta, în care voluntari vârstnici se îngrijesc zi de zi de copii din familii defavorizate, ar putea fi preluat şi de UNICEF.

