Zece români, printre care campioanele olimpice la canotaj Nicoleta-Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş, au fost nominalizaţi în ancheta agenţiei bulgare de ştiri BTA pentru stabilirea celor mai buni sportivi ai anului 2021 în Balcani.
Gimnasta Larisa Iordache, dublă campioană europeană la Mersin, a ocupat primul loc în clasamentul celor mai buni sportivi ai anului 2020, alcătuit de Consiliul Asociaţiei Presei Sportive din România, potrivit Agerpres.