"Blue Monday", cea mai deprimantă zi din an. Psihologii spun că azi oamenii sunt triști, inactivi și au tendința să mănânce nesănătos

A treia zi de luni din an este considerată cea mai deprimantă zi. Este concluzia la care a ajuns un psiholog britanic care a creat și o formulă matematică pentru a identifica cele mai grele momente ale anului. Iar astăzi este prima dintre ele: vin facturile pentru cheltuielile din decembrie, vremea este urâtă, urmează o perioadă aglomerată la serviciu, iar primăvara este departe.

Ultima Oră

Cele mai citite