catedrala timişoara
Un loc de reculegere în memoria Regelui Mihai a fost amenajat și la Catedrala Mitropolitană din Timişoara. Lăcaşul de cult a fost sfinţit acum 71 de ani în prezenţa Majestăţii Sale. Despre legătura Regelui Mihai cu Timişoara ne vorbeşte Ana Maria Chevereşan.

