Nicușor Dan, la lansarea candidaturii lui Cătălin Drulă (USR) la Primăria Capitalei. "Veți avea în mine un partener"

Preşedintele României s-a întors azi pentru câteva minute la problemele Bucureştiului, la lansarea candidaturii lui Cătălin Drulă la Primăria generală a Capitalei. Nicuşor Dan a fost primit cu aplauze de membrii USR. A ţinut şi un scurt discurs despre infrastructura oraşului şi lupta între corupţie şi anticorupţie. Şeful statului a spus că mafia imobiliară a dezvoltat sectoarele din Bucureşti şi de aceea e important să fie aplicate măsurile votate prin referendumul cerut de el. „Mă interesează direcţia în care oraşul merge, veţi avea în mine un partener”, le-a spus Nicuşor Dan celor din USR.

Ultima Oră

Cele mai citite