Un pescador românesc, cu șapte persoane la bord, a fost la un pas să se scufunde în această dimineață în Marea Neagră. Se afla în zona Capul Midia, când echipajul a observat că nava a început să ia apă, din cauza mai multor fisuri.
Plajele de la Capul Midia au fost scenă de război ieri. 1.700 de militari români şi americani au luat cu asalt teritoriul, într-un amplu exerciţiu internaţional. Acţiunea a început în aer, de unde avioane MIG 21 Lancer au survolat zona, înainte ca amfibiile încărcate cu infanterişti să dea atacul pentru cucerirea teritoriului.