Mii de absolvenți de liceu au susținut examenul de admitere la Medicină. Record de candidați la București

Concurenţa la admitere, pentru cei care vor să devină medici, a crescut în pandemie. A fost record de candidaţi - aproape 3.500 - la Universitatea de Medicină şi Farmacie 'Carol Davila' din Bucureşti. Cei admişi vor merge la cursuri faţă în faţă, la toamnă. Ministrul Educaţiei a anunţat că anul acesta vor fi pregătiți peste 6 mii de medici rezidenți în plus față de anul trecut.

Ultima Oră

Cele mai citite