Ana Maria Bărbosu este prima gimnastă după Larisa Iordache medaliată la individual la europene. La Leipzig, Ana a urcat pe treapta a treia a podiumului de premiere și a câștigat bronzul, iar Denisa Golgota s-a clasat pe 7.
30 May 2025, 07:15 (actualizat 30 May 2025, 08:36)