Reguli sfidate, morți pe șosele. "Vedere din spital", o campanie a Poliției Române

O campanie inedită e lansată azi de Poliţia Română. Denumită "Vedere din spital", aceasta are ca scop conştientizarea riscului vitezei excesive. Oamenii legii au amplasat un pat de spital lângă Autostrada Soarelui. România ocupă primul loc în Uniunea Europeană la numărul de morți în urma accidentelor de pe şosele.

Campanie CFR: "Selfie-ul pe tren nu ia like-uri, ia vieți"

"Selfie-ul pe tren nu ia like-uri, ia vieți" este titlul ultimei campanii de conștientizare a pericolului la care se expun tinerii și cei care se urcă pe trenuri pentru o fotografie. La 27.000 de volți pericolul este uriaș. Chiar și cei care scapă au nevoie de luni de zile de spitalizare, iar apoi de ani întregi în care să meargă periodic la controale.

Ultima Oră

Cele mai citite