Cal folosit ca momeală pentru urși, în Munţii Rodnei. Poliţiştii fac cercetări

Un filmuleț de o barbarie ieșită din comun provoacă indignare în spațiul public. Informații și imagini cu puternic impact emoțional! Un cal este lăsat pradă urșilor în Munții Rodnei. S-a întâmplat într-o comunitate bistrițeană. Imaginile șocante au fost publicate pe pagina de socializare a organizației Agent Green. Reprezentanții ONG -ului susțin că filmulețul a fost făcut la sfârșitul săptămânii. Au solicitat imediat sprijinul Poliției Române.

Dosare penale pentru bărbații din Dâmbovița care și-au bătut cu bestialitate caii. Imagini cu puternic impact emoțional!

Anchetă penală în comuna dâmbovițeană Vişina, după concursul de cai la care animalele au fost bătute crunt de proprietari. Polițiștii s-au autosesizat, iar trei persoane sunt cercetate și riscă închisoarea. De asemenea, primăria va fi amendată pentru că evenimentul nu era autorizat de Direcția Sanitar Veterinară. Atenție, urmează imagini cu un puternic impact emoțional!

Bestii cu chip de om. Doi proprietari de cai și-au snopit în bătaie animalele pentru că nu au câștigat un concurs. Imagini cu impact emoțional puternic

Scene șocante înregistrate de Bobotează în județul Dâmbovița! Doi proprietari de cai și-au snopit în bătaie animalele și le-au pus să tragă bușteni uriași. Oamenii și-au pedepsit astfel caii pentru că nu au câștigat niciun premiu la un concurs. Scenele revoltătoare au fost surprinse de spectatorii care au luat parte la sărbătoarea anuală denumită „Botezul Cailor".

Un microbuz școlar a intrat în plin într-o căruță în județul Argeș

Două persoane au fost rănite, după ce un microbuz școlar a intrat în plin într-o căruță. În momentul producerii accidentului în microbuz se aflau 7 copii, cu vârste cuprinse între 12 și 16 ani. Accidentul s-a petrecut la ieșirea din localitatea argeșeană Cetățeni, spre Târgoviște.

Întrecerea căruțelor! O competiție cu... 25 de cai putere

Întrecere spectaculoasă de căruțe în localitatea Ianca, din Brăila. 25 de cai, mânaţi cu pricepere de stăpânii lor, au alergat ca să câştige marele premiu. Cel mai bun căruţaş a plecat acasă cu baloţi de lucernă, dar şi cu 2.500 de lei. Concursul se organizează de 7 ani încoace, în apropierea sărbătorii Sfântului Gheorghe.

Ultima Oră

Cele mai citite