Analizele, inutile la începutul școlii. Medicii le spun părinților să nu le mai solicite, pentru că nu sunt obligatorii
Şcolile şi grădiniţele se pregătesc să îi reprimească pe elevi... cu un abuz care se tot repetă. Potrivit medicilor de familie, an de an conducerile şcolilor cer diverse documente medicale, deși legea interzice acest lucru. Așa se face că, în această perioadă, la ușa cabinetelor e mai mereu coadă. Părinţii cer analize şi avize pentru copii.
31 August 2018, 20:48