Campania “E în regulă să îți fie frică. De frică ne protejăm”. Sunt vizate persoanele care pot ajunge să dezvolte cancer pulmonar, de vezică urinară sau mamar, dar și cei care suferă deja de aceste afecțiuni

Pandemia de COVID-19 ne-a dat viețile peste cap, iar tot universul a început să se învârtă doar în jurul coronavirusului. În tot acest timp, o categorie importantă de bolnavi a fost neglijată. Paciețnii oncologici. Unii, din teama de a nu se infecta, nu au mers la timp la controale, alții nu au avut unde, pentru ca multe spitale s-au transformat în unități suport covid, iar accesul la tratament și analize a fost îngrădit.

Ultima Oră

Cele mai citite