Protest al bolnavilor de cancer în fața Guvernului: “153 de persoane mor în fiecare zi de cancer”

Bolnavii de cancer au protestat în fața Guvernului. Pacienţii sunt nemulţumiţi deoarece, la aproape un an de la aprobarea în Parlament a Planului Național de Combatere a Cancerului, acesta nu produce încă efecte. Au adus 153 de saci simbolizând cadavrele persoanelor care mor zilnic de cancer în România. Atenţie, urmează imagini care vă pot afecta emoţional!

Astmul, boala perfidă care te lasă fără respirație. Diagnosticul trebuie stabilit cu atenție

Sute de mii de români riscă să nu mai poată respira. Mulţi dintre cei care suferă de astm se tratează greşit şi pot ajunge la complicaţii care uneori costă chiar viaţa. Medici de familie şi farmacişti au pornit o mişcare socială pentru ca pacienții și profesioniștii din sănătate să conştientizeze problema și să țină astmul sub control cu tratament adecvat.

Ultima Oră

Cele mai citite