Zeci de tone de deșeuri confiscate și amenzi uriașe aplicate după un control la centrele de colectare a fierului vechi și de dezmembrări auto din apropierea Capitalei

Comisarii de mediu, polițiștii și jandarmii au descins la centrele de colectare a fierului vechi și de dezmembrări auto din apropierea Capitalei. Autoritățile au deschis două dosare penale pentru activități ilegale, au confiscat 70 de tone de deșeuri și au dat amenzi de peste 430 de mii de lei. Zona din județul Giurgiu unde au fost făcute controalele este cunoscută ca sursă de poluare din arderea ilegală a deșeurilor.

Ultima Oră

Cele mai citite