Blocuri fără lift, de câteva decenii. Sute de oameni îndură acest calvar, în Făgăraș și Sfântu Gheorghe

Viața la bloc poate fi pentru mulți români o adevărată probă de rezistență fizică. Este cazul multor locatari care locuiesc în foste orașe industriale în imobile cu 8 sau 10 etaje. În multe situații, lifturile s-au defectat în urmă cu câteva decenii iar oamenii nu au mai avut bani de reparații capitale. Proprietarii mai în vârstă nu mai pot să coboare sutele de trepte, așa că există care nu au mai ieșit din apartamente de ani de zile.

Ultima Oră

Cele mai citite