Mii de bucureșteni au avut apă caldă doar pe 24 ianuarie. Următorul termen 31 ianuarie
După întreruperile provocate de lucrări și echilibrări hidraulice în rețeaua de termoficare, în sectoarele 2 și 3 ale Capitalei, căldura și apa caldă au revenit în noaptea de 23 ianuarie, conform anunțului Companiei Municipale Termoenergetica București. Avariile nu au fost însă complet rezolvate. Pe 25 ianuarie, în mai multe blocuri caloriferele s-au răcit din nou, iar apa caldă a dispărut.
27 January 2026, 10:41 (actualizat 27 January 2026, 10:49)