Mii de bucureșteni au avut apă caldă doar pe 24 ianuarie. Următorul termen 31 ianuarie

După întreruperile provocate de lucrări și echilibrări hidraulice în rețeaua de termoficare, în sectoarele 2 și 3 ale Capitalei, căldura și apa caldă au revenit în noaptea de 23 ianuarie, conform anunțului Companiei Municipale Termoenergetica București. Avariile nu au fost însă complet rezolvate. Pe 25 ianuarie, în mai multe blocuri caloriferele s-au răcit din nou, iar apa caldă a dispărut.

Protest în Capitală. Locuitorii din cartierul Aviaţiei au ieşit în stradă pentru că nu au apă caldă şi căldură

Protest în Capitală, unde zeci de locuitori au ieșit în stradă, disperați că nu au apă caldă de trei luni și nici căldură. Oamenii care locuiesc în cartierul Aviației, din sectorul 1, acuză RADET că îi obligă să stea în frig și să se spele la lighean, din cauza unor lucrări la rețea. Abia după jumătatea acestei luni situația ar putea reveni la normal.

Ultima Oră

Cele mai citite