Mii de bucureșteni au rămas fără căldură și apă caldă în apartamente, deși temperaturile au coborât mult sub zero grade

Ger pătrunzator a fost şi în Capitală, iar mii de bucureşteni rămăşi fără căldură în apartamente au resimţit din plin temperaturile scăzute. Deşi echipele de intervenţie au finalizat reparaţiile la reţeaua de termoficare grav afectată de o avarie, oamenii din câteva sute de blocuri au tremurat în locuinţe noaptea trecută, dar şi azi. Şi tremură din nou la gândul că vor plăti facturi enorme la electricitate, pentru că au fost nevoiţi să folosească aeroterme şi alte surse costisitoare de încălzire.

Institutul Clinic Fundeni și 300 de blocuri din două sectoare ale Capitalei, fără apă caldă din cauza unei avarii majore

Aproximativ 300 de blocuri racordate la Termoenergetica, din sectoarele 1 și 2, nu au de câteva zile apă caldă din cauza unei avarii majore pe Magistrala 2, care ține de CET Sud. Din cauza aceleiași avarii, nu are apă caldă nici Institutul Clinic Fundeni. Până mâine cel târziu, avaria va fi remediată, dau asigurări reprezentanții Termoenergetica.

Ultima Oră

Cele mai citite