Munca de acasă a lăsat mai multe clădiri de birouri goale. Un bloc cu parter și 9 etaje este acum spital
Aglomerate înainte de pandemie, marile clădiri de birouri au rămas mai mult goale, după criza sanitară. Mulți angajaţi lucrează, în continuare, de acasă, iar companiile sunt mulțumite de această soluție care presupune costuri mai mici. În aceste condiții, firmele închiriază spații mult mai mici, iar unele imobile, construite pentru corporații, sunt reamenajate acum pentru alte destinații. De exemplu, o astfel de clădire a fost transformată în spital, ce-i drept, cu investiții semnificative.
7 June 2023, 20:19