Regia Autonomă de Transport București (RATB) schimbă parțial modalitatea de control, astfel că, începând de vineri, în orele de vârf, echipe de control vor fi prezente în stațiile RATB cu flux major de călători și vor verifica la urcarea în vehicule existența titlurilor de călătorie.