În România e multă corupție. O spune chiar șeful DNA, instituția care trebuie să descopere și să condamne cele mai mari infracțiuni. Și care a primit azi, la bilanțul activității din ultimul an, și câteva recomandări: să-și îndrepte atenția spre ANAF și Autoritatea Vamală. Dar să nu-i scape din ochi nici pe politicienii corupți.