Timiș, județul cu cele mai multe infectări cu COVID, dar și cu cele mai multe testări. La polul opus, Caraș-Severin, județul vecin. Primarul Timișoarei: Județele care testează mult sunt pedepsite și asta e un pericol

Timișul rămâne pe primul loc într-unul din cele mai nedorite topuri - al infectărilor cu coronavirus. Incidența este de aproximativ patru, cu ușoare scăderi și creșteri de la o zi la alta, de la o săptămână la alta. Dar Timișul este în top și la testări. Iar asta, spun autoritățile, este semnul unei mobilizări exemplare, care ar trebui urmată și de celelalte județe.

Ultima Oră

Cele mai citite