Pană de curent în Capitală. Mai multe cartiere au rămas în beznă după o avarie la o stație de transformare
Aproape jumătate din București a stat aproape două ore în beznă, din cauza unei stații de transformare care a suferit o avarie majoră. Mai multe cartiere din zona nord-estică a Capitalei au fost afectate. Aproape un milion de oameni nu au avut curent în case, pe stradă, la birou sau la metrou. În plus, fără semafoare funcţionale la o oră de vârf, traficul a fost mai mult decât un coşmar.
1 November 2017, 17:08