beat la volan
Vacanța e asimilată de mulți cu libertatea de a consuma alcool peste măsură. Inconștienți, se urcă apoi la volan și pun în pericol nu doar propriile vieți! Polițiștii au făcut razie în noaptea de sâmbătă spre duminică în mai multe zone din țară. Peste tot au prins în trafic șoferi fie băuți, fie drogați. Toți au dosare penale și permisele suspendate.
Șoferi beți sau drogați la volan. Polițiștii au întocmit 10 dosare penale după o razie în Capitală. Aproape 30 de permise au fost reținute
Polițiștii Brigăzii Rutiere au întocmit 10 dosare penale pentru șoferi depistați că au condus sub influența drogurilor și au reținut 27 de permise de conducere, în urma unei razii desfășurate în noaptea de vineri spre sâmbătă, în Capitală. Au fost date amenzi de aproape 100.000 lei, informează Brigada Rutieră, citată de Mediafax.
S-a urcat beat la volan și a refuzat să oprească la semnalele polițiștilor. În cele din urmă, a fost oprit cu focuri de armă
Un bărbat care conducea băut şi fără permis în județul Olt a fost urmărit de echipajele de poliție și oprit cu focuri de armă. Șoferul gonea cu 127 de km pe oră, pe drumul național 67, în comuna Grădinari.
Un doljean s-a prezentat beat la proba practică a examenului pentru permis auto. Candidatul avea o alcoolemie de peste 0,50 la mie în aerul expirat.
A venit băut la examenul de permis auto. Polițiștii din Dolj l-au descoperit pe candidatul turmentat din cauza mirosului puternic de alcool. Pentru că nu are permis, bărbatul a scăpat de cercetarea penală. A picat însă examenul.
Gabriel Tamaş rămâne în arest la domiciliu
Fotbalistul Gabriel Tamaş rămâne în arest la domiciliu cel puţin până pe 16 aprilie. Avocaţii săi nu au reuşit să convingă judecătorii israelieni să ii dea o sentinţă favorabilă.
Urmărit de poliție după ce nu a oprit la semnal, și-a abandonat mașina și a încercat să fugă. Ce a arătat etilotestul
Un șofer care circula cu peste 170 de km pe oră într-o zonă cu restricții pe autostrada A3 a fost prins de polițiști după o urmărire ca-n filme.
Bărbatul care a intrat cu maşina în UPU, la Spitalul Judeţean din Craiova, a fost plasat sub control judiciar
Bărbatul care a intrat, sâmbătă seară, cu maşina în Unitatea de Primiri Urgenţe (UPU) a Spitalului Judeţean de Urgenţă din Craiova, după ce a trecut prin uşile de acces şi a distrus sala de aşteptare, a fost plasat sub control judiciar pentru de 60 de zile, a decis instanţa, relatează Agerpres.
Un şofer băut, care conducea fără permis, a lovit o mașină a Poliției
Urmărire ca în filme azi-noapte în judeţul Buzău. Poliţiştii au vrut să oprească un autoturism înmatriculat în Prahova, dar şoferul acestuia şi-a continuat drumul.
Un șofer băut a avariat mai multe mașini din București. A fost urmărit și prins de polițiști
Urmărire pe străzile Capitalei. Poliţiştii au pornit azi-noapte pe urmele unui şofer care a fugit după ce a fost implicat într-un accident.

