bătrâni săraci
Mii de bătrâni şi bolnavi riscă să ajungă la mila oamenilor, după ce majoritatea centrelor medico-sociale din ţară nu mai au bani nici pentru salarii. Unii, primesc deja de mâncare din pomeni. Spre disperarea celor din centre, soluţiile... întârzie.

